Home PDC Premier League: Barney pakt 1e winst en recordgemiddelde Taylor

Premier League: Barney pakt 1e winst en recordgemiddelde Taylor

barney

Phil Taylor heeft weer eens historie geschreven. Deze keer noteerde hij in zijn wedstrijd tegen Simon Whitlock met 117.35 het hoogste gemiddelde ooit in de geschiedenis van de Premier League. Taylor won die wedstrijd ook met 8-4 en het is tot nu toe geen enkele speler met een tegengemiddelde van dik boven de 100 gelukt om van Taylor te winnen. Lewis verloor in week 1 met een gemiddelde van 104.05 en verloor en Van Barneveld verloor vorige week, ondanks een gemiddelde van 105.93. Deze keer was Whitlock het slachtoffer, ondanks zijn gemiddelde van 105.44.

Na Wade heeft ook Raymond van Barneveld de eerste volle punten te pakken. De Nederlander had er al 2 uit gelijkspel in de eerste 2 weken en staat nu op 4 punten. ‘Barney’ wandelde steeds achter Hamilton aan maar sloop in de slotfase langszij en won uiteindelijk met 8-6 van ‘The Hammer’.

Het is James Wade uiteindelijk pas in de 4e speelweek van de McCoy’s Premier League gelukt om zijn eerste punten te pakken. Wade pakte meteen de volle 2 punten met een 8-6 overwinning op Kevin Painter. In de eerste 3 weken pakte Wade geen enkel punten. Hij verloor achtereenvolgens van Andy Hamilton, Simon Whitlock en Gary Anderson.

De Premier League gaat vandaag haar 4e speelweek in en de 8 sterspelers staan vandaag in de Westpoint Arena in Exeter. De leider van het huidige klassement, Phil Taylor mag het in de 3e wedstrijd van de avond opnemen tegen Simon Whitlock. Kevin Painter en James Wade openen het bal en Raymond van Barneveld staat als 2e wedstrijd op het programma tegen Andy Hamilton. De moderne dartsklassieker tussen Adrian Lewis en Gary Anderson staat als laatste wedstrijd van de avond gepland.

Het complete programma, alle uitslagen en gemiddelden en meer informatie is terug te vinden in deĀ Premier League Toernooizone 2012.

Speelprogramma McCoy’s Premier League wk 4:

Don 1 maart, Westpoint Arena (Exeter)
Kevin Painter v James Wade 6-8
Raymond van Barneveld v Andy Hamilton 8-6
Simon Whitlock v Phil Taylor 4-8
Gary Anderson v Adrian Lewis 8-1

Kevin Painter v James Wade 6-8
Wade mist tops om meteen te breken en Painter haalt de eigen leg met een 66 finish in 2 darts alsnog binnen voor 1-0. Wade maakt ook in de eigen leg een paar missers, maar komt terug omdat Painter dubbel 16 mist voor een 102 finish. Nu maakt Wade het op dubbel 2 wel af voor 1-1. De jonge Engelsman vervolgt dan met een 118 finish en breekt Painter voor 2-1. Wade is oppermachtig in zijn eigen leg en laat met een 177 score tops staan. Met de 1e pijl op tops is de break verzilverd voor een voorsprong van 3-1. Daarna komt Painter ook goed op gang en in de 5e leg is de eerste 180 van Painter een feit. Hij finisht 81 op bull en komt terug tot 2-3. De volgende leg is weer een prooi voor Wade die op zijn beurt een 117 finish laat zien voor 4-2, maar Painter komt via dubbel 12 weer gelijk terug tot 3-4. Daarna maken beide heren er een potje van op de dubbels en uiteindelijk gaat Wade er met de voorsprong van 5-3 vandoor. Wade raakt Painter niet kwijt want ‘The Artist’ komt met een mooie 118 finish terug tot 4-5. Weer krijgt Painter een finish van 117 om de oren en nu komt Wade op een voorsprong van 6-4. Ook nu komt Painter terug en deze keer doet hij dat via dubbel 16 om terug te komen tot 5-6. Via tops komt Wade dan weer op een 7-5 voorsprong en Painter pakt alweer een leg terug tot 6-7. Wade laat Painter daarna niet meer terugkomen en maakt het vanaf 78 af. James Wade wint met 8-6 van Kevin Painter en heeft hiermee zijn allereerste punten van 2012 te pakken.

Raymond van Barneveld v Andy Hamilton 8-6
Van Barneveld haalt de eigen leg met de eerste pijl op dubbel 18 meteen binnen voor 1-0. Hamilton volgt goed met een mooie 80 finish in 2 darts en de Engelsman maakt er 1-1 van. Hamilton krijgt vanaf 92 de eerste kans om Barney te breken en ‘The Hammer’ slaagt in 12 darts in zijn opdracht voor een 2-1 voorsprong. Van Barneveld kan daarna niet meteen terugbreken vanaf 141 en Hamilton maakt er dan 3-1 van. Met een finish van 72 op tops komt ‘Barney’ daarna weer terug tot 2-3. Van Barneveld mist 129 om terug te breken met Hamilton op 66, maar de Engelsman mist niet en gaat met een 4-2 voorsprong de pauze in. Na de pauze komt Van Barneveld via dubbel 8 terug tot 3-4, maar in de 8e leg krijgt Hamilton de ruimte om de leg te pakken. De Engelsman maakt het af op dubbel 8 en loopt uit naar 5-3. Daarna is het andersom als Van Barneveld dubbel 10 laat staan en dat is meteen raak voor 4-5. Hamilton krijgt weer de 1e kansen op een dubbel en blijft vanaf 58 gewoon 6 uit 6 op zijn dubbels en maakt er 6-4 van. Van Barneveld vervolgt goed met scores van 180 en 140 en loopt uit op Hamilton. Met een 11-darter komt ‘Barney’ terug tot 5-6 en ook in de volgende leg begint Van Barneveld met een 180 score. De Nederlander zet de leg prima weg op dubbel 18 en krijgt alle ruimte om terug te breken. Op dubbel 9 is het raak en ‘Barney’ is helemaal terug tot 6-6. De Hagenees gaat rustig door met goed scoren en krijgt 6 pijlen voor 126. Hamilton is het helemaal kwijt en via 68 heeft Van Barneveld zijn 1e punt te pakken voor 7-6. In het vervolg is het Hamilton die het als 1e mag proberen vanaf 102, maar nu mist hij voor het eerst zijn dubbel. Van Barneveld gooit 135 niet uit, maar Hamilton blijft zijn dubbels missen en bezorgt Raymond van Barneveld zijn 1e overwinning en de volle punten in Exeter.Ā 

Simon Whitlock (105.44) v Phil Taylor (117.35) 8-4
Taylor is meteen goed uit de startblokken en heeft na 12 darts en een finish van 64 meteen de 1e break binnen. In de eigen leg is Taylor er ook meteen goed bij en via dubbel 18 heeft de maestro een finish van 99 binnen voor 2-0. Whitlock zet de 3e leg weg op 77, maar Taylor mag eerst vanaf 129. ‘The Power’ mist en Whitlock komt via 77 inderdaad terug tot 1-2. In de 4e leg heeft Whitlock de kansen mee om te breken, maar hij mist de bull voor 122 met Taylor op 71 en de maestro maakt het af voor 3-1. In de 5e leg krijgt Whitlock alle ruimte en via dubbel 8 komt de AustraliĆ«r terug tot 2-3. Taylor zet de 6e leg weg op dubbel 16 en hij geeft Whitlock een kansje vanaf 170 maar die mist en op dubbel 8 kan Taylor met een 4-2 voorsprong de pauze in. Whitlock blijft aanklampen en komt via dubbel 2 terug tot 3-4. In de 8e leg is het Taylor die weer alle ruimte heeft en hij loopt dan ook gemakkelijk uit naar 5-3. Met een 11-darter blijft Whitlock er weer bij en komt ‘The Wizard’ terug tot 4-5. Taylor loopt daarna weer een legje uit naar 6-4 en Whitlock moet weer op jacht. Whitlock moet 132 finishen omdat Taylor 52 laat staan en Whitlock raakt de bull met de eerste pijlen, maar mist dan nipt dubbel 16. Taylor maakt het meteen af en loopt met een 2e break uit naar een voorsprong van 7-4. Taylor maakt het daarna af en wint uiteindelijk met 8-4 van Simon Whitlock en noteert ook nog even het hoogste gemiddelde in de geschiedenis van de Premier League met 117.35.Ā 

Gary Anderson v Adrian Lewis 8-1
Anderson is meteen goed uit de startblokken en heeft meteen een break te pakken om daarna ook de eigen leg te houden voor 2-0. Anderson mist daarna 161 en Lewis krijgt vanaf 106 de kans om meteen terug te breken, maar die laat het liggen. Dubbel 4 brengt de Schot toch een voorsprong van 3-0. In de 4e leg krijgt Anderson alle ruimte voor 70, maar de 1e beurt is meteen raak voor een 2e break en de 4-0. Anderson maakt in de 5e leg toch flink wat missers op de dubbel, maar Lewis heeft ook geen geluk op de dubbels en uiteindelijk maakt Anderson het toch af op dubbel 5 voor een 5-0 voorsprong. In de 6e leg laat Lewis nog maar eens zijn derde 180 van de wedstrijd zien en uiteindelijk komt hij vlak voor de pauze terug tot 1-5. Met een finish van 95 loopt Anderson na de pauze uit naar 6-1. Vanaf 100 kan Lewis nog terugkomen tot 2-6, maar hij mist en daarna laten beide mannen het liggen op de dubbels tot Anderson zijn eerste punt pakt op dubbel 10 voor 7-1. Anderson maakt het daarna af en wint uiteindelijk met 8-1 van Adrian Lewis.
.