Home PDC Nigel Heydon en Magnus Caris naar Grand Slam of Darts

Nigel Heydon en Magnus Caris naar Grand Slam of Darts

Heydon_Nigel

Het is Nigel Heydon en Magnus Caris gelukt om een wildcard voor de William Hill Grand Slam of Darts te bemachtigen. Heydon was in de halve finale met 6-3 te sterk voor Ian White en Caris was in zijn halve finale met 6-3 te sterk voor Keith Rooney. 

Het is de Nederlanders niet gelukt om een extra plaatsje bij de Grand Slam of Darts te bemachtigen. Eerder vandaag lukte het Van Gerwen via zijn finaleplaats bij de jeugd wel om plaatsing voor dit grote televisie toernooi af te dwingen. Beste speler uit het Nederlandse/Belgische kamp was vandaag Kim Huybrechts. De Belg wist door te dringen tot de laatste 32 van het toernooi. Dat s een mooie prestatie in het ruime deelnemersveld van 256 spelers.

Het is vandaag volle bak in Crawley met maar liefst 256 deelnemers aan de start van het kwalificatietoernooi voor de William Hill Grand Slam of Darts. Dit heeft alles te maken met het feit dat de kwalificatie in het K2 Centre in Crawley open staat voor iedere speler en dat levert een paar mooie namen op.

De 2 finalisten plaatsen zich voor het William Hill Grand Slam of Darts in de Wolverhampton Civic Hall en dat brengt meteen de roem van live televisie op Sky Sports met zich mee. In totaal zullen 8 Nederlanders/Belgen meedoen in de race voor de startplaatsen. Dat zijn: Co Stompé Jr., Hans Hagley, Jelle Klaasen, Johnny Okken, Kim Huybrechts, Mareno Michels, Robert-Jan Bartels, Roland Scholten.

Onder de deelnemers bevinden zich mooie namen zoals voormalig wereldkampioen Andy Fordham, TV commentator en meervoudig Lakeside deelnemer Chris Mason, Kevin McDine, de halve finalist van 2007 en meervoudig Lakeside deelnemer Steve West.

De wedstrijden zijn om 18.00 uur (UK tijd) begonnen en omdat Michael van Gerwen zich al via het PDC Unicorn World Youth Championship heeft geplaatst zal er een play-off plaatsvinden voor een 3e wildcard. 

Dartfreakz zal via de twitter updates live verslag doen van het toernooi, inclusief het nodige fotomateriaal (einde van de avond of begin morgen).

{module updates onder artikelen dartfreakz}

Uitslagen William Hill Grand Slam of Darts Qualifier:

1e ronde:

Bord 1
 Colin Lloyd 4-2 Mareno Michels
Jon Bramble 4-0 Sam Hill
Mark Griffiths 4-1 Martin Perrin
Samuel Head 4-3 Andy Turnbull 
Matthew Edgar 4-2 Devon Petersen
Jon Bott Bye
Michael Marshall 4-0 Ian Critchett
Rob Ellis Bye

Bord 2
Mark Hylton 4-1 Steve Grubb
Steve Farmer 4-0 Andy Fordham 
Brian Kirk Bye
Reece Robinson Bye
Daniel Bunker 4-2 Graham Jenkins
Daniel Johnson 4-1 Grant Cooley
Mark Sweetland 4-3 Matthew Ward
Steve Evans 4-0 Helen Pauling

Bord 3
Kevin Painter 4-0 Michael Barnard
Scott Rand 4-2 Lewis Venes
Mark Frost 4-0 Aodhagan O’Neill 
Kim Huybrechts 4-0 McKinley Mooney
Dennis Smith 4-3 Andy Brown
Ken MacNeil 4-1 Chris Hinton
Jamie Hughes Bye
Nigel Heydon 4-1 Tony Reeves

Bord 4
Alan Tabern 4-0 Chris Clements
Shaun Narain 4-2 Des Barry 
Aden Kirk Bye
Andrew Gilding Bye
Richie Howson 4-0 Danny Smith 
Tony Broughton Bye
Brian Woods 4-0 Alan Casey
Steve Hine 4-3 Jimi Parr

Bord 5
Jamie Caven 4-0 Lee Williams
Robert Turner 4-2 Steven Harbert 
Dave Askew 4-2 Lee White
William O’Connor 4-1 Ricky Williams 
Ian Covill 4-0 Mark Stephens
Mark Jones 4-0 James Pastfield
Rod Halmond Bye
John Jenkinson 4-1 Robert-Jan Bartels

Bord 6
Robert Thornton 4-0 David Kelly
Louis Blundell 4-2 Matt Clark 
Keegan Brown 4-1 Adam Hunt
Curtis Hammond 4-1 Ian Eames 
Kevin McDine 4-2 Colin Fowler
Kirk Shepherd 4-1 Graham Moulds
Barrie Webb 4-3 Dan Read 
Peter Hudson 4-0 Nathan Davies

Bord 7
Colin Osborne 4-0 Bob Crawley
Tony Ayres 4-0 Gaz Cousins
Leigh Abbott 4-2 Marc Evans 
John Bowles Bye
Daniel Jones Bye
John Scott 4-1 Jason Hollingworth
Dan Day 4-0 Ben Burton 
Chris Daglish 4-0 Paul McNiff

Bord 8
Mark Dudbridge 4-0 Thomas Pauling
Jimmy Mann 4-1 Matt Padgett
Jason Crawley 4-1 Darren Mawer 
Ian Jopling 4-2 Paul Arbuckle
James Richardson 4-2 David Copley 
Nick Price 4-2 Jimmy Chojnowski 
Ian White 4-1 Shayne Burgess
Damien Sherwood 4-2 Paul Hodkin

Bord 9
Ronnie Baxter 4-3 Richie George
Shaun Griffiths 4-3 Roland Scholten
David Green Bye
Danny King 4-2 Neil Selwey
Alex Clyburn 4-1 Steve Main
Danny Summers 4-1 Peter Evison
Chris Blabey 4-0 Gareth Thomas 
Martin Homer 4-0 Tim Hope

Bord 10
Dennis Priestley 4-0 Co Stompé Jr.
Paddy Meaney 4-2 Stefan Evrard 
Richie Burnett 4-0 Shane O’Connor
John Farmer 4-1 Mike Lewis 
Steven Mead 4-0 Dave Ahmet
Mark Lawrence 4-2 Dyson Parody 
Clifford Prior 4-2 Guy Holland 
Scott Coleman 4-0 Connor Hurry

Bord 11
Andy Smith 4-3 Adam Smith-Neale
Steve Maish 4-1 Karl Forrington 
Dave Smith 4-2 Darren Williams 
Robbie King 4-0 Wayne Moulds 
Steve Musson Bye (Patrick Pace timed out)
Magnus Caris 4-0 Jamie McIlmurray
Michael Meaney 4-3 Dean Jones
Nigel Birch 4-0 James Webster

Bord 12
Steve Brown 4-1 Danny Pinhorne
Mick Todd 4-0 Darren Hawken 
Joe Cullen 4-0 Martyn Turner 
Kevin Dowling 4-3 Nick Fullwell
Scott Golding 4-2 Jon Archer 
Terry Temple 4-0 Tony Eccles 
Richie Walsh 4-0 John Dalton 
Ian Moss Bye (Ryan Harrington timed out)

Bord 13
Denis Ovens 4-2 Jamie Robinson
Jim Walker 4-3 Chris Mason 
Paul Hogan 4-3 John Ferrell
Michael Smith 4-0 Mark Furber
Lee Gregory 4-0 Phillip King
Alex Roy 4-2 Chris Aubrey
Philip Wathen Bye
Stuart White Bye

Bord 14
Peter Wright 4-1 Ben Songhurst
Andrew Hibbert 4-2 Wayne Atwood
Aaron Turner Bye
Simon Burt 4-3 David Coyne 
Steven Pearson 4-3 Geoff Whitworth
Steve West 4-3 Andy Jenkins
Andy Beardmore 4-0 John Turnbull 
Darin Young 4-0 Ashley Holgate

Bord 15
Andy Hamilton 4-0 Lee Hunter
Steve Coltman 4-1 George Drennan
Adrian Gray 4-0 Tony Hook 
Keith Rooney Bye
Tony Tasker 4-1 Alan Tabern Jnr
Colin Monk 4-0 Dan Butler
Prakash Jiwa 4-1 Gary Eastwood
Michael Mansell 4-3 Andy Pearce

Bord 16
Jelle Klaasen 4-0 Andrew Palmer
Andy Relf 4-2 Paul Blackstone
Paul Rowley 4-3 Stephen Hardy
Sam Allen 4-1 Dylan Duo
Jamie Lewis 4-1 Hans Hagley
Daniel King-Morris 4-2 Stuart Pickles 
Joe Murnan 4-2 Conner Durham 
Johnny Okken 4-3 Ross Smith

2e ronde:

Colin Lloyd 4-1 Jon Bramble
Mark Griffiths 4-2 Samuel Head
Jon Bott 4-1 Matthew Edgar 
Michael Marshall 4-1 Rob Ellis
Mark Hylton 4-2 Steve Farmer
Reece Robinson 4-3 Brian Kirk
Daniel Bunker 4-3 Daniel Johnson
Steve Evans 4-1 Mark Sweetland 
Kevin Painter 4-2 Scott Rand
Kim Huybrechts 4-0 Mark Frost
Ken MacNeil 4-2 Dennis Smith 
Nigel Heydon 4-2 Jamie Hughes 
Alan Tabern 4-2 Shaun Narain
Andrew Gilding 4-1 Aden Kirk 
Tony Broughton 4-0 Richie Howson 
Brian Woods 4-3 Steve Hine
Jamie Caven 4-1 Robert Turner
William O’Connor 4-1 Dave Askew 
Mark Jones 4-2 Ian Covill 
John Jenkinson 4-2 Rod Halmond 
Louis Blundell 4-0 Robert Thornton 
Keegan Brown 4-1 Curtis Hammond
Kevin McDine 4-3 Kirk Shepherd  
Peter Hudson 4-3 Barrie Webb 
Colin Osborne 4-1 Tony Ayres
John Bowles 4-1 Leigh Abbott 
John Scott 4-1 Daniel Jones 
Dan Day 4-3 Chris Daglish
Jimmy Mann 4-1 Mark Dudbridge 
Ian Jopling 4-3 Jason Crawley 
James Richardson 4-1 Nick Price 
Ian White 4-3 Damien Sherwood
Shaun Griffiths 4-3 Ronnie Baxter 
Danny King 4-1 David Green 
Alex Clyburn 4-3 Danny Summers
Martin Homer 4-1 Chris Blabey 
Dennis Priestley 4-0 Paddy Meaney
Richie Burnett 4-3 John Farmer
Mark Lawrence 4-2 Steven Mead 
Scott Coleman 4-1 Clifford Prior 
Andy Smith 4-2 Steve Maish
Dave Smith 4-2 Robbie King
Magnus Caris 4-1 Steve Musson 
Michael Meaney 4-0 Nigel Birch
Steve Brown 4-2 Mick Todd
Joe Cullen 4-3 Kevin Dowling
Terry Temple 4-0 Scott Golding 
Richie Walsh 4-1 Ian Moss
Denis Ovens 4-2 Jim Walker
Michael Smith 4-2 Paul Hogan
Alex Roy 4-0 Lee Gregory
Stuart White 4-1 Philip Wathen 
Andrew Hibbert 4-3 Peter Wright 
Aaron Turner 4-1 Simon Burt
Steve West 4-3 Steven Pearson 
Andy Beardmore 4-3 Darin Young
Andy Hamilton 4-0 Steve Coltman
Keith Rooney 4-1 Adrian Gray 
Tony Tasker 4-2 Colin Monk
Prakash Jiwa 4-3 Michael Mansell
Jelle Klaasen 4-2 Andy Relf
Paul Rowley 4-0 Sam Allen
Jamie Lewis 4-1 Daniel King-Morris
Joe Murnan 4-0 Johnny Okken

2e ronde

Colin Lloyd 4-0 Mark Griffiths
Michael Marshall 4-3 Jon Bott 
Mark Hylton 4-2 Reece Robinson
Steve Evans 4-1 Daniel Bunker
Kim Huybrechts 4-1 Kevin Painter 
Nigel Heydon 4-2 Ken MacNeil 
Alan Tabern 4-1 Andrew Gilding
Brian Woods 4-3 Tony Broughton
Jamie Caven 4-1 William O’Connor
Mark Jones 4-0 John Jenkinson
Keegan Brown 4-0 Louis Blundell
Peter Hudson 4-1 Kevin McDine 
Colin Osborne 4-1 John Bowles
Dan Day 4-2 John Scott 
Jimmy Mann 4-3 Ian Jopling
Ian White 4-0 James Richardson 
Shaun Griffiths 4-1 Danny King
Alex Clyburn 4-3 Martin Homer
Dennis Priestley 4-1 Richie Burnett
Mark Lawrence v Scott Coleman
Andy Smith 4-1 Dave Smith
Magnus Caris 4-1 Michael Meaney
Steve Brown 4-3 Joe Cullen
Terry Temple 4-1 Richie Walsh
Denis Ovens 4-3 Michael Smith
Stuart White 4-3 Alex Roy 
Andrew Hibbert 4-2 Aaron Turner
Andy Beardmore 4-1 Steve West 
Keith Rooney 4-2 Andy Hamilton 
Prakash Jiwa 4-1 Tony Tasker 
Paul Rowley 4-1 Jelle Klaasen 
Jamie Lewis 4-2 Joe Murnan

4e ronde

Colin Lloyd 4-0 Michael Marshall
Mark Hylton 4-1 Steve Evans
Nigel Heydon 4-3 Kim Huybrechts
Brian Woods 4-2 Alan Tabern
Mark Jones 4-2 Jamie Caven
Peter Hudson 4-0 Keegan Brown
Colin Osborne 4-1 Dan Day
Ian White 4-1 Jimmy Mann
Shaun Griffiths 4-0 Alex Clyburn
Dennis Priestley 4-3 Mark Lawrence
Magnus Caris 4-3 Andy Smith
Steve Brown 4-2 Terry Temple
Denis Ovens 4-3 Stuart White 
Andrew Hibbert 4-2 Andy Beardmore
Keith Rooney 4-2 Prakash Jiwa
Paul Rowley 4-3 Jamie Lewis

Laatste 16

Colin Lloyd 4-2 Mark Hylton
Nigel Heydon 4-3 Brian Woods
Peter Hudson 4-2 Mark Jones
Ian White 4-2 Colin Osborne
Dennis Priestley 4-2 Shaun Griffiths
Magnus Caris 4-0 Steve Brown 
Andrew Hibbert 4-3 Denis Ovens
Keith Rooney 4-2 Paul Rowley

Kwartfinales

Nigel Heydon 4-3 Colin Lloyd
Ian White 4-3 Peter Hudson
Magnus Caris 4-0 Dennis Priestley
Keith Rooney 4-3 Andrew Hibbert

Halve finales

Nigel Heydon 6-3 Ian White
Magnus Caris 6-3 Keith Rooney

Finale

Nigel Heydon 6-4 Magnus Caris

Play off 3e/4e plaats

Ian White 6-1 Keith Rooney