Naast de Gibraltar Darts Trophy staat in Leicester ook de Challenge Tour 23 en 24 op het PDC programma, met onder meer Nederlanders en Belgen. De Challenge Tour 23 is gespeeld.
De winst ging naar Justin Smith na een 5-2 overwinning op Matthew Dennant. Jeremy van der Winkel mocht zich op deze Tour de beste Nederlander noemen. Hij bereikte de kwartfinale waar hij van de latere runner-up verloor. Martijn Dragt en Jurjen van der Velde bereikten de laatste 16. Roy van de Griendt en Jeroen Mioch kwamen tot de laatste 32 en dot gold ook voor de Belg Francois Schweyen.
De Challenge Tour staat open voor spelers die in actie zijn gekomen op de Qualifying School maar daar niet succesvol zijn geweest. Er wordt een ranglijst bijgehouden. De winnaar van deze Order of Merit ontvangt een tourkaart voor het seizoen 20233-2024 en een ticket voor het Wereldkampioen 2022-2023.
Hieronder de uitslagen vanaf de laatste 16. Voor alle uitslagen, zie deze link.
Jeremy van der Winkel 5 | 4 Martijn Dragt
Kwartfinales
Matthew Dennant 5 | 1 Jeremy van der Winkel
Matthew Dennant 5 | 3 Scott Taylor
Finale
Justin Smith 5 | 2 Matthew Dennant