Home PDC World Darts Championship toernooicenter met uitslagen, TV gids, programma

World Darts Championship toernooicenter met uitslagen, TV gids, programma

WILLIAM HILL WORLD DARTS CHAMPIONSHIP 2022 ALEXANDRA PALACE, LONDON PIC;LAWRENCE LUSTIG ROUND 2 MICHAEL VAN GERWEN V CHAS BARSTOW MICHAEL VAN GERWEN IN ACTION

Terwijl de kerstlichtjes sfeer brengen in de huiskamers is het tijd voor het PDC WK. In het Alexandra Palace waar sinds 2008 het PDC World Darts Championship wordt gehouden zullen twaalf Nederlanders (Michael van Gerwen, Danny Noppert, Dirk van Duijvenbode, Vincent van der Voort, Raymond van Barneveld, Jermaine Wattimena, Danny Jansen, Geert Nentjes, Niels Zonneveld, Martijn Kleermaker, Jimmy Hendriks en Danny van Trijp) en drie Belgen (Dimitri Van den Bergh, Kim Huybrechts, Mike de Decker) een gooi doen naar de titel. De Schot Peter Wright is de huidige wereldkampioen, Raymond van Barneveld was de eerste Nederlander die het PDC WK won in 2007 waarna Michael van Gerwen de titel driemaal wist te pakken. (2014, 2017 en 2019) Phil Taylor wist de inmiddels tot Sid Waddell Trophy omgedoopte beker 14x in ontvangst te nemen. De Sid Waddell Trophy, genoemd ter ere van de in 2012 overleden dartcommentator Sid Waddell.

Record gemiddelde
Michael van Gerwen heeft zijn set record gemiddelde van 125.25 welke hij gooide in de kwartfinale van 2017 verbeterd tijdens het darts WK van 2023. In de derde set gooide MvG 128.83 in de halve finale tegen Dimitri van den Bergh. Het hoogste wedstrijd gemiddelde staat ook op naam van Michael van Gerwen die in 2017 tijdens de halve finale 114.05 gooide. Tegenstander van MvG was destijds Van Barneveld, Van Gerwen won het ‘record duel’. 

Negendarter
Dit jaar is er voor het eerst 50.000 Britse ponden te verdienen voor de speler die twee 9-darters weet te gooien tijdens het WK. Daarnaast zal er 25.000 pond gedoneerd worden door PDC partner Selco en krijgt een geregistreerde fan nog eens 25.000 Britse ponden. Er werden al 12 9-darters gegooid op het WK, Raymond van Barneveld was in 2009 de eerste met een perfecte leg op het WK. Het jaar erna in 2010 deed de Hagenaar dat nog een keer, in 2013 was het Van Gerwen die een 9-darter produceerde. In de voorgaande editie vielen er drie 9-darters William Borland, Darius Labanauskas en Gerwyn Price wisten een perfecte leg te gooien.

Het prijzengeld
In totaal zal er in Londen 2.5 miljoen Britse bonden uitgekeerd worden aan prijzengeld. Hieronder de verdeling van het prijzengeld. Het spelformat is te vinden onderaan het artikel.
Winnaar – £500,000
Runner-Up – £200,000
Halve finalisten – £100,000
Kwartfinalisten- £50,000
Vierde ronde – £35,000
Derde ronde – £25,000
Tweede ronde – £15,000
Eerste ronde – £7,500
Totaal – £2,500,000

TV Gids
Op Viaplay wordt elke sessie LIVE uitgezonden, helaas is deze uitzending alleen voor abonnementhouders.

Klik hier voor alle PDC World Darts Championship videos met samenvattingen.
Klik hier voor meer nieuws over het PDC WK darts.

Cazoo World Darts Championship 2023
Speelprogramma

Donderdag 15 December
Avondsessie 20:00 uur

Mickey Mansell (92,49) 3-1 Ben Robb (89,13) (3-0, 0-3, 3-0, 3-2) (R1)
Keane Barry (78,35) 1-3 Grant Sampson (77,29) (2-3, 2-3, 3-1, 1-3) (R1)
Jermaine Wattimena (88,46) 2-3 Nathan Rafferty (87,63) (2-3, 3-2, 0-3, 3-0, 1-3) (R1)
Peter Wright (88,34) 3-0 Mickey Mansell (77,50) (3-1, 3-0, 3-0) (R2)

Vrijdag 16 december
Middagsessie 13:30 uur
Alan Soutar (86,98) 3-0 Mal Cuming (78,23) (3-0, 3-1, 3-1) (R1)
Boris Krcmar (78,21) 3-0 Toru Suzuki (78,43) (3-1, 3-0, 3-2) (R1)
Adrian Lewis (93,57) 3-0 Daniel Larsson (83,87) (3-1, 3-1, 3-1) (R1)
Kim Huybrechts (83,37) 3-0 Grant Sampson (68,97) (3-1; 3-0; 3-0) (R2)
Avondsessie 20:00 uur
Rowby-John Rodriguez (91,30) 2-3 Lourance Ilagan (87,98) (1-3, 1-3, 3-1, 3-0, 2-3) (R1)
William O’Connor (94,26) 3-0 Beau Greaves (88,34)(3-2, 3-2, 3-0) (R1)
Keegan Brown (91,54) 2-3 Florian Hempel (88,55) (2-3, 3-2, 3-2, 1-3, 2-3) (R1)
Michael Smith (96,82) 3-0 Nathan Rafferty (82,39) (3-0, 3-0, 3-0) (R2)

Zaterdag 17 December
Middagsessie 12:00 uur
Martin Lukeman 3-0 Nobuhiro Yamamoto (3-0, 3-1, 3-2) (R1)
Simon Whitlock 3-2 Christian Perez (3-0, 2-3, 3-2, 0-3, 3-1) (R1)
Adam Gawlas 3-2 Richie Burnett (3-0, 0-3, 1-3, 3-1, 3-1) (R1)
Alan Soutar 3-0 Daryl Gurney (3-2, 3-2, 3-2) (R2)
Avondsessie 21:15 uur
Ryan Meikle 3-2 Lisa Ashton (3-1, 3-2, 2-3, 2-3, 3-0) (R1)
Cameron Menzies 3-1 Diogo Portela (3-1, 1-3, 3-1, 3-1) (R1)
Josh Rock 3-1 Jose Justicia (3-1, 1-3, 3-1, 3-0) (R1)
Dimitri Van den Bergh (96.05) 3-0 Lourence Ilagan (86.06) (3-0, 3-2, 3-0 ) (R2)

Zondag 18 December
Middagsessie 12:00 uur
Madars Razma (89,30) 3-1 Prakash Jiwa (86,19) (3-2, 2-3, 3-2, 3-0) (R1)
Karel Sedlacek (98,72) 3-0 Raymond Smith (92,40) (3-2, 3-0, 3-2) (R1)
Luke Woodhouse (87,89) 3-0 Vladyslav Omelchenko (80,51) (3-0, 3-2, 3-1) (R1)
Damon Heta (96,17) 3-0 Adrian Lewis (82,96) (3-1, 3-2, 3-1) (R2)
Avondsessie 21:00 uur
Mike De Decker (88.56) 3-1 Jeff Smith (92.09) (3-0, 3-2, 1-3, 3-2) (R1)
Scott Williams (100.32) 3-1 Ryan Joyce (103.04) (3-1, 1-3, 3-2, 3-1) (R1)
Matt Campbell (93.58) 0-3 Danny Baggish (92.96) (1-3, 2-3, 2-3) (R1)
Nathan Aspinall (97.8) 3-1 Boris Krcmar (91.88) (3-2, 2-3, 3-1, 3-0) (R2)

Maandag 19 December
Middagsessie 13:30 uur
Andrew Gilding (88,43) 3-2 Robert Owen (86,52) (1-3, 3-2, 3-1, 0-3, 3-1) (R1)
Danny Jansen (83,42) 3-2 Paolo Nebrida (82,75) (3-1, 3-2, 2-3, 0-3, 3-0) (R1)
Niels Zonneveld (86,88) 0-3 Lewy Williams (92,81) (1-3, 2-3, 1-3) (R1)
Jose de Sousa (86,75) 3-2 Simon Whitlock (86,23) (2-3, 2-3, 3-0, 3-1, 3-1) (R2)
Avondsessie 20:00 uur
Geert Nentjes (78,35) 1-3 Leonard Gates (81,21) (3-2, 1-3, 0-3, 2-3) (R1)
Ritchie Edhouse (87,34) 2-3 David Cameron (87,86) (3-0, 3-2, 2-3, 0-3, 1-3) (R1) 
Steve Beaton (85,23) 0-3 Danny van Trijp (87,06) (1-3, 1-3, 2-3) (R1)
Gerwyn Price (92,88) 3-1 Luke Woodhouse (89,05) (1-3, 3-2, 3-1, 3-0) (R2)

Dinsdag 20 December 
Avondsessie 20:00 uur
Jim Williams (91.09) 3-2 Sebastian Bialecki (90.32) (0-3, 3-1, 2-3, 3-0, 3-1) (R1)
Jamie Hughes (79.78) 1-3 Jimmy Hendriks (78.33) (3-2, 1-3, 2-3, 1-3) (R1)
Ricky Evans (89.32) 3-1 Fallon Sherrock (89.71) (1-3), (3-2, 3-2, 3-2) (R1)
Raymond van Barneveld (95.18) 3-1 Ryan Meikle (93.89) (1-3, 3-0, 3-2, 3-0) (R2)

Woensdag 21 December
Middagsessie 13:30 uur
John O’Shea (81,08) 2-3 Darius Labanauskas (83,78) (3-2, 3-2, 1-3, 2-3, 1-3) (R1)
Martijn Kleermaker (86,28) 3-0 Xicheng Han (77,73) (3-0, 3-1, 3-1) (R1)
Callan Rydz (88,10) 0-3 Josh Rock (92,27) (2-3, 1-3, 1-3) (R2)
Dave Chisnall (97,87) 3-1 Andrew Gilding (95,01) (0-3, 3-0, 3-2, 3-2) (R2)
Avondsessie 20:00 uur
Mervyn King (93,74) 3-2 Danny Baggish (88,01) (3-2, 3-2, 2-3, 1-3, 3-1) (R2)
Gabriel Clemens (95,64) 3-0 William O‘Connor (91,86) (3-2, 3-2, 3-0) (R2)
Michael van Gerwen (101,71) 3-0 Lewy Williams (81,79) (3-1, 3-0, 3-0) (R2)
Stephen Bunting (91,35) 3-1 Leonard Gates (87,09) (2-3, 3-1, 3-1, 3-1) (R2)

Donderdag 22 December
Middagsessie 13:30 uur
Krzysztof Ratajski (88,61) 3-1 Danny Jansen (81,97) (3-1, 0-3, 3-1, 3-1) (R2)
Ryan Searle (88,60) 3-0 Adam Gawlas (82,04) (3-2, 3-1, 3-2) (R2)
Mensur Suljovic (88,65) 3-0 Mike De Decker (85,63) (3-1, 3-2, 3-1) (R2) 
Dirk van Duijvenbode (95,18) 3-2 Karel Sedlacek (88,26) (3-1, 1-3, 2-3, 3-1, 4-2) (R2)
Avondsessie 20:00 uur
Gary Anderson (96.39) 3-1 Madars Razma (90.96) (3-2, 2-3, 3-2, 3-2) (R2)
James Wade (91.01) 1-3 Jim Williams (90.49) (3-1, 1-3, 0-3, 1-3) (R2)
Luke Humphries (90.95) 3-2 Florian Hempel (86.47) (2-3, 3-0, 1-3, 3-0, 3-1) (R2)
Vincent van der Voort (90.78) 3-0 Cameron Menzies (88.31) (3-0, 3-1, 3-2) (R2)

Vrijdag 23 December
Middagsessie 13:30 uur
Jimmy Hendriks (83.36) 1-3 Brendan Dolan (87.85) (1-3, 0-3, 3-2, 0-3) (R2)
Chris Dobey (87.43) 3-0 Martijn Kleermaker (85.23) (3-2, 3-1, 3-2) (R2)
Darius Labanauskas (93.85) 1-3 Ross Smith (101.27) (2-3, 0-3, 3-2, 2-3) (R2)
Rob Cross (99.32) 3-1 Scott Williams (86.98) (2-3, 3-2, 3-2, 3-2) (R2)
Avondsessie 20:00 uur
Martin Schindler (93,04) 3-1 Martin Lukeman (94,52) (3-2, 2-3, 3-1, 3-1) (R2)
Danny Noppert (95,03) 3-1 David Cameron (90,26) (3-1, 3-1, 2-3, 3-1) (R2)
Jonny Clayton (99,62) 3-0 Danny van Trijp (83,30) (3-1, 3-1, 3-1) (R2)
Joe Cullen (95,03) 3-1 Ricky Evans (90,82) (3-1, 3-2, 2-3, 3-1) (R2)

Dinsdag 27 December
Middagsessie 13:30 uur
Dimitri van den Bergh (92,92) 4-1 Krzysztof Ratajski (92,38) (3-2, 3-0, 0-3, 3-1, 3-1) (R3)
Nathan Aspinall (98,19) 3-4 Josh Rock (95,92) (2-3, 3-1, 3-1, 1-3, 2-3, 3-0, 1-3) (R3)
Jonny Clayton (93,76) 4-1 Brendan Dolan (94,07) (3-2, 3-2, 3-2, 2-3, 3-2) (R3)
Avondsessie 20:00 uur
Jim Williams (98,45) 3-4 Gabriel Clemens (97,55) (1-3, 3-0, 2-3, 3-2, 3-1, 2-3, 1-3) (R3)
Gerwyn Price (93,68) 4-0 Raymond van Barneveld (92,64) (3-1, 3-1, 3-2, 3-1) (R3)
Peter Wright (91,28) 1-4 Kim Huybrechts (91,50) (3-0, 0-3, 1-3, 2-3, 2-3) (R3)

Woensdag 28 December
Middagsessie 13:30 uur
Ryan Searle (87,51) 3-4 Jose De Sousa (91,75) (3-1, 3-2, 3-1, 2-3, 2-3, 1-3, 1-3) (R3)
Danny Noppert (90,42) 2-4 Alan Soutar (93,38) (3-1, 3-0, 1-3, 1-3, 1-3, 0-3) (R3)
Gary Anderson (93,87) 1-4 Chris Dobey (95,34) (3-0, 2-3, 2-3, 2-3, 1-3) (R3)
Avondsessie 20:00 uur
Joe Cullen (98,09) 4-0 Damon Heta (94,00) (3-2, 3-1, 3-2, 3-0) (R3)
Michael van Gerwen (107,66) 4-2 Mensur Suljovic (98,90) (3-2, 3-2, 1-3, 3-2, 2-3, 3-1) (R3)
Michael Smith (95,36) 4-3 Martin Schindler (94,97) (2-3, 3-0, 2-3, 1-3, 3-2, 3-1, 3-1) (R3)

Donderdag 29 December
Middagsessie 13:30 uur
Dirk van Duijvenbode (93,44) 4-3 Ross Smith (96,95) (3-1, 1-3, 3-0, 1-3, 2-3, 3-2, 6-5) (R3)
Rob Cross (99,13) 4-1 Mervyn King (92,10) (3-0, 3-0, 3-1, 1-3, 3-1) (R3)
Dave Chisnall (101,82) 2-4 Stephen Bunting (102,24) (3-1, 0-3, 0-3, 3-2, 1-3, 2-3) (R3)
Avondsessie 20:00 uur
Luke Humphries (96.48) 4-3 Vincent van der Voort (92.68) (3-1, 3-1, 2-3, 1-3, 3-2, 2-3, 3-0) (R3)
Gerwyn Price (94.43) 4-1 Jose de Sousa (91.92) (3-1, 3-2, 1-3, 3-2, 3-2) (R4)
Jonny Clayton (97.73) 3-1 Josh Rock (96.97) (0-3), (3-1, 3-1, 2-3, 2-3, 3-1, 3-1) (R4)

Vrijdag 30 december
Middagsessie 13:30

Kim Huybrechts (87,13) 0-4 Dimitri van den Bergh (95,59) (0-3, 2-3, 1-3, 0-3) (R4)
Gabriel Clemens (93,96) 4-1 Alan Soutar (91,92) (3-0, 1-3, 3-0, 3-2, 3-2) (R4)
Michael Smith (103,25) 4-1 Joe Cullen (93,86) (3-2, 0-3, 3-0, 3-2, 3-2) (R4)

Avondsessie 20:00 uur
Rob Cross (100.02) 2-4 Chris Dobey (102.13) (3-1), (0-3), (3-0), (2-3), (1-3), (2-3)
Michael van Gerwen (100.42) 4-1 Dirk van Duijvenbode (89.77) (3-1), (3-1), (1-3), (3-2), (3-0)
Luke Humphries (89.92) 1-4 Stephen Bunting (99.43) (1-3), (0-3), (3-1), (2-3), (0-3)

Zondag 1 januari kwartfinale
Middagsessie 13.30
Dimitri van den Bergh (95.49) 5-3 Jonny Clayton (93.92) (0-3; 3-0; 1-3; 3-0; 2-3; 3-2; 3-1; 3-2)
Michael Smith (91,63) 5-3 Stephen Bunting (97,16) (3-2; 0-3; 3-1; 3-1; 3-0; 0-3; 1-3; 3-1)

Avondsessie 20.30
Gerwyn Price (94.58) 1-5 Gabriel Clemens (99.52) (3-0; 1-3; 1-3; 1-3; 1-3; 0-3)
Michael van Gerwen (101.42) 5-0 Chris Dobey (87.81) (3-1; 3-1; 3-0; 3-0; 3-1)

Maandag 2 januari
Avondsessie 20.30 Halve finale
Gabriel Clemens (96.98) 2-6 Michael Smith (101.85) (2-3; 3-2; 2-3; 3-2; 0-3; 2-3; 2-3; 1-3)
Dimitri Van den Bergh (96.46) 0-6 Michael van Gerwen (108.28) (2-3; 0-3; 0-3; 2-3; 0-3; 0-3)

Dinsdag 3 januari
Avondsessie 21.00 Finale
Michael Smith 7-4 Michael Van Gerwen (1-3, 3-1, 3-1, 0-3, 2-3, 3-1, 3-2, 3-1, 3-0, 2-3, 3-2)

Spelformat
Eerste ronde – Best of five sets
Tweede ronde – Best of five sets
Derde ronde- Best of seven sets
Vierde ronde – Best of seven sets
Kwartfinales – Best of nine sets
Halve finales – Best of 11 sets
Finale – Best of 13 sets