Phil Taylor is momenteel in, waar hij te gast is voor deelname aan het DPA's Festival of Darts en het geven van twee demo's. De vijftienvoudig wereldkampioen is verheugd en keek erg uit naar deze reis, maar daarnaast is het een droevige periode voor de man wiens grote vriend is komen te overlijden.
In The Sun reageert Phil Taylor voor de eerste keer op het overlijden van Sid Waddell. Na het vernoemen van de wereldbeker naar Sid Waddell, is de nummer één van de wereld extra gedreven om dit toernooi te winnen. Dit, als ode aan zijn grote vriend.
Taylor was kapot bij het horen van het nieuws dat Waddell de strijd tegen darmkanker verloren heeft. 'Het is zo moeilijik te accepteren dat Sid er niet meer is. Hij maakte zo'n groot onderdeel uit van het darten, op elk toernooi, op elk moment. Men wilde hem altijd horen. Hij was DE stem'.
'Ik ken Sid en hou van Sid al meer dan de helft van mijn leven. Dat hij er niet meer is, zal altijd in de gedachten blijven voortleven. Het feit dat de wereldbeker naar Sid Waddell is vernoemd, is een passend eerbetoon en de hoogste eerbetuiging die de sport kan bieden. De naam van Sid Waddell komt op de beker te staan. Zo hoort het te zijn. Het is een grote stimulans voor mij om deze beker voor de eerste keer te winnen in januari 2013. Sid zou dat willen en hij zou dat van mij verwachten. Ik zal er alles aan doen om dit te verwezelijiken'.