De avondsessie van de UK Open heeft de kwartfinalisten opgeleverd, en
Gian van Veen is de enige Nederlander die nog in de race is voor de titel in Minehead. De jonge darter wist met een fenomenale prestatie Damon Heta te verslaan en houdt de Nederlandse hoop levend. Ook Michael Smith, Luke Littler, Luke Humphries, Josh Rock, Jonny Clayton, James Wade en Nathan Aspinall behoren tot de laatste acht en strijden zondag om een plek in de halve finales. Titelverdediger
Dimitri Van den Bergh zag zijn droom op prolongatie uiteenspatten na een zware nederlaag tegen Smith. De kwartfinales beloven een spektakel te worden met spannende affiches en topdarts.
Titelverdediger Van den Bergh uitgeschakeld door Smith
Naast Van Veen was ook titelhouder Dimitri Van den Bergh nog in de strijd om prolongatie van zijn titel, maar de Belg heeft een pijnlijke nederlaag geleden tegen Michael Smith. Van den Bergh speelde zijn slechtste wedstrijd van het toernooi en kwam geen moment in zijn spel. ‘Bully Boy’ gooide al in de tweede leg de eerste break en gaf die voorsprong niet meer uit handen. In het middengedeelte van de partij gingen de legs nog met de darts mee, maar in de slotfase wist Smith nog twee keer toe te slaan. De Engelsman besliste het duel met een indrukwekkende 110-finish en plaatste zich overtuigend voor de kwartfinales met een 10-3 overwinning.
Gian van Veen stunt en bereikt kwartfinale
Gian van Veen heeft zich op indrukwekkende wijze geplaatst voor de laatste acht van de UK Open. De Nederlander begon zijn duel met Damon Heta op Stage Two, maar werd direct gebroken door de Australiër, die zijn break verzilverde en op een 2-0 voorsprong kwam. Van Veen knokte zich echter knap terug met een 72-finish en een prachtige 127-finish in 12 darts om de break terug te pakken. Met een 11-darter kwam hij zelfs op voorsprong en wist hij Heta onder druk te zetten. De spelers wisselden legs uit tot de tiende leg, waar Van Veen met een 84-finish opnieuw een break plaatste. Het duurde tot leg 17 voordat Heta de break wist te beantwoorden en met een 72-finish weer op gelijke hoogte kwam: 9-9. In de allesbeslissende leg behield Van Veen zijn koelbloedigheid en sloot hij de partij af met zijn vierde 11-darter van de wedstrijd. Daarmee verzekerde hij zich van een plek in de kwartfinales en houdt hij het Nederlandse succes in Minehead in leven.
Laatste 16 UK open 2025:
Main Stage
Michael Smith (89.24) 10-3 Dimitri Van den Bergh (70.56)
Krzysztof Ratajski (97.77) 8-10 Luke Littler (97.99)
Ryan Joyce (92.93) 2-10 Luke Humphries (101.59)
Josh Rock (99.92) 10-6 Rob Cross (95.05)
Bord twee
Jonny Clayton (98.04) 10-4 Martin Schindler (90.9)
Rob Owen (90.24) 8-10 James Wade (95)
Damon Heta (98.85) 9-10 Gian van Veen (109.9)
Nathan Aspinall (98.61) 10-8 William O'Connor (93.14)