De Premier League was vanavond neergestreken in Wales waar in Cardiff de zevende speelavond werd afgewerkt. Deze avond kwam tot een spectaculair einde.
In de halve finales nam Michael van Gerwen het op tegen Chris Dobey. Dobey gaf totaal niet thuis en dus kon Van Gerwen een zeer eenvoudige 6-1 overwinning pakken. De andere halve finale ging tussen Luke Littler en Rob Cross, die na een onwaarschijnlijke 170-finish publieksfavoriet Gerwyn Price uitschakelde. Ook deze halve finale werd behoorlijk eenzijdig: het was Littler die met 6-2 won.
In de finale lieten beide spelers geweldig darts zien. Het was Littler die in de vierde leg een ongebruikelijke negendarter gooide: de 141-finish werd gegooid via de dubbel 15. Uiteindelijk sloot Littler de finale met een 11-darter af voor een 6-4 overwinning en een gemiddelde van 112,50.
Michael van Gerwen (91.53) 6-1 Chris Dobey (82.28)
Dobey begon ontzettend matig aan de halve finale en zo stond Van Gerwen binnen no-time met 2-0 voor. In leg vier pakte Dobey via een break wel zijn eerste leg en stond het 3-1. Dobey ging vanaf de vijfde leg echter weer heel veel moeite krijgen met de trippels waardoor Van Gerwen eenvoudig door kon gaan met legs pakken. Na zijn zevende matchdart gooide de Nederlander dubbel 1 voor een 6-1 overwinning en zijn eerste finale in een Premier League avond dit jaar.
Luke Littler (107.67) 6-2 Rob Cross (99.80)
Via een 95-finish kwam Littler al snel op een 2-0 voorsprong. Via dubbel 1 maakte Littler er ook 3-0 van. In leg vier kwamen er maar liefst vier 180's op rij en wist Cross zelfs zeven perfecte pijlen te gooien. Via een 11-darter kwam Cross vervolgens op het scorebord. Cross maakte zelfs 3-2 maar dankzij een 109-finish was het de wereldkampioen die de voorsprong weer uitbreidde naar 4-2. Littler maakte het via een 120-checkout compleet en won zo met 6-2 van Cross.
Luke Littler (112.50) 6-4 Michael van Gerwen (101.41)
In leg vier kwamen er drie maximale scores op rij maar het was Littler die 141 uitgooide op de dubbel 15 voor een perfecte leg. Met die negendarter pakte hij een 3-1 voorsprong. De wereldkampioen miste een leg later wel een 170-finish waarna Van Gerwen 85 uitgooide voor 3-2. Via een 11-darter brak de Nederlander daarna zelfs tot 3-3. Daarna gooide Littler 89 uit op de bullseye en zo brak 'The Nuke' meteen weer terug voor een 4-3 voorsprong. Van Gerwen zorgde voor de derde break op rij en maakte 4-4 maar Littler kwam na break vier weer op voorsprong. Daarna maakte Littler het af met een 11-darter en zo pakte hij in Cardiff de avondzege na een prachtige finale.
Premier League avond 7 Cardiff
Kwartfinales
Chris Dobey 6-2 Stephen Bunting
Luke Humphries 4-6 Michael van Gerwen
Luke Littler 6-3 Nathan Aspinall
Gerwyn Price 5-6 Rob Cross
Halve finales
Chris Dobey 1-6 Michael van Gerwen
Luke Littler 6-2 Rob Cross
Finale
Michael Van Gerwen 4-6 Luke Littler
Plaats reactie
0 reacties
Laad meer reactiesJe bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties